Стратегія розвитку МСП Херсонської області « Бізнес-асоціація "МИ-ХЕРСОНЦІ"
опубліковано Кві-02-2018 Стратегія розвитку МСП Херсонської області

Досягнути економічного зростання Херсонщини досить легко, треба лише об’єднати зусилля влади та підприємців і діяти на основі спільної мети. Перший крок на цьому шляху вже зроблено. Херсонською обласною радою прийняте рішення про схвалення «Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва Херсонської області на період до 2020 року».

Головним завданням стратегії є розробка та розвиток, функціонування бізнесу. Адже мале та середнє підприємництво міста та області має великий потенціал – це і надходження коштів до бюджету, розвиток економіки, залучення більше людей до підприємницької діяльності, вихід на нові ринки тощо.

Бізнес-асоціація майже рік працювала над тим, щоб з’явилась Стратегія розвитку МСП Херсонської області, адже, це є одне із основних завдань діяльності БА, і тому вона бере активну участь у розвитку малого та середнього підприємництва.

Бізнес-асоціація спочатку приєдналась до розробки Стратегії як регіональний партнер американського фонду USAID, в рамках програми ЛЕВ (Лідерство в економічному врядуванні). На замовлення ХОДА була розроблена стратегія від ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій», до якої долучились члени Бізнес-асоціації, і спільними зусиллями адаптували під Херсонщину. Тож, створили досить практичну ґрунтовну стратегію, яка дасть певні переваги і Бізнес-асоціації «МИ-ХЕРСОНЦІ» для впливу на розвиток підприємництва в місті та області.

У Стратегії 7 пунктів:

  1. Сприяння розвитку діалогу між бізнесом і владою.
  2. Покращення регуляторного середовища.
  3. Сприяння виходу МСП на нові ринки.
  4. Полегшення та розширення доступу МСП до фінансових ресурсів.
  5. Покращення якості бізнес-процесі у діяльності МСП.
  6. Розвиток підприємницької культури та формування довіри суспільства до підприємців.
  7. Активізація залучення окремих верств населення до підприємницької діяльності.

Дотримання плану реалізації Стратегії, створення Робочих груп, які будуть займатись окремими цілями Стратегії, надавати рекомендації щодо реалізації їх, дасть змогу досягнути поставлених цілей розвитку МСП до 2020 року.